Praktický videokurz pro pedagogy a rodiče na téma Vývoj mozku a naše emoce

Pod vedením Mgr. Michala Prokeše

NA  SE KURZU SE DOZVÍTE:

  • 1️⃣ Amygdala vs. neokortex: Jak tato dvě centra mozku spolupracují při regulaci emocí, co spouští silné emocionální reakce a jak podporovat propojení mezi nimi.

  • 2️⃣ Uznání a validace emocí: Proč je uznání emocí prvním krokem k jejich zpracování a jak správně reagovat na emocionální projevy dětí.

  • 3️⃣ Praktické techniky: Jak pomoci dětem uklidnit jejich „emocionální mozek“ a zapojit logické myšlení při řešení problémů.

    💡 Přínos pro pedagogy a rodiče:

    Naučíte se lépe rozumět, co se děje v hlavě dítěte během konfliktů a silných emocí.
    Ovládnete efektivní techniky, které pomohou dětem zvládnout těžké chvíle a rozvíjet emoční inteligenci.

  1. Anna Uhrinová napsal:

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, zhruba do kolika let trvá právě to, že když dítě pláče nebo křičí, tak nás potřebuje?
    Konkrétní příklad: Švagrová má roční holčičku (a čtyřletého syna), při uspávání mají zajetý systém – vykoupat, obléknout, rozloučit se s bráškou a taťkou, studený dudlík, oblíbený plyšáček a do postýlky. Pak ale dlouho brečí a křičí. Její rodiče i prarodiče však zastávají názor, že se jí jen nechce spát a že si vynucuje pozornost. A právě to „vynucuje si pozornost“ mě zajímá. Nerada bych, aby má neteřinka byla rozmazlená, ale zároveň se bojím, že hrozí to, o čem mluvíte, „když potřebuju pomoct, nikdo mi nepomůže, jsem na to sama“. A další. Jak popisujete, že v naštvání někdo řekne, aby se uklidnil… Já sama třeba v něčím afektu (samozřejmě záleží) používám slova jako „klídek“, „dobrý“, „uklidníme se“, „nic se neděje“, „tak klid“, „nebreč“… Mluvím klidně, neverbálně dávám najevo, že jsem tu, že nabízím objetí, mám otevřený postoj a snažím se situaci opravdu uklidnit. To je v pořádku, že?

    Moc děkuji za odpovědi. Také děkuji za video, které stručně jasně výstižně shrnulo základní přístupy k (nejen) dětem. Jako učitelka a teta si to potřebuju jednou za čas připomenout a také mě uklidňuje slyšet, že to co si myslím, je správné a v pořádku. S přáním pěkných dní,
    Anna

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mgr. Michal Prokeš, lektor vzdělávacích kurzů na Eduall, zaměřený na práci s náročnými žáky a komunikaci s pedagogy

PŘEDNÁŠÍ MICHAL PROKEŠ

PŘES 10 LET VZDĚLÁVÁM DĚTI A DOSPĚLÉ
Pracoval jsem na manažerské pozici jako metodik vzdělávacích služeb, dále jako metodik v Národním pedagogickém institutu, nebo jako vedoucí pracovník v projektu vedeném pod Ministerstvem pro místní rozvoj. Spolupracoval jsem jako odborný pracovník s Ostravskou Univerzitou, Univerzitou Palackého v Olomouci a s Vysokou školou Humanitas Praha.

Mám dlouholeté a bohaté zkušenosti z práce s dětmi, s rodiči i pedagogy.

Realizoval jsem dlouhodobé výzkumy zaměřené na školství v Česku, na Slovensku a ve Velké Británii.

Absolvoval jsem výcvik v Montessori pedagogice, ve Feuersteinově metodě instrumentálního obohacování a dvouletý výcvik zaměřený na práci s dětmi s projevy agresivního chování.

Mimo eduall lektoruji pro Místní akční plány, pro města a pro vzdělávací agentury (Město Písek, město Odry, Studio W, AKADEMIA a další).